Rzucanie palenia

Pragniemy Państwu przedstawić jedną z najskuteczniejszych obecnie metod zwalczania głodu nikotynowego przy użyciu najnowszego aparatu biorezonansowego  BICOM OPTIMA.

Skuteczność metody jest bardzo imponująca. Po jednym zabiegu 90% ludzi nie pali (bezterminowo)! Pozostałe 10% to osoby, u których nastąpiła redukcja głodu nikotynowego. Wówczas wskazane jest skorzystać z jeszcze jednej wizyty. Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, że nie ma znaczenia staż palenia i ilość wypalonych papierosów.


Przed przystąpieniem do zabiegu pacjent jest proszony o wypalenie papierosa, którego niedopałek podczas terapii umieszcza się  w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu BICOM OPTIMA. Osoba poddawana zabiegowi jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod  (elektrody kulkowe, trzymane w dłoniach i elektroda opaskowa na czole). Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2-12 godzin.

Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu pod żadną postacią tj. plastrów, tabletek, gum  ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje  jak  biegunka czy wymioty. Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano. W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.

Jednym z ciekawszych doświadczeń jest brak potrzeby zapalenia papierosa nawet w towarzystwie osób palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje wznowienie głodu nikotynowego, a więc niweczy skutki leczenia. W zaistniałej sytuacji wizytę należy powtórzyć.

Najważniejszym więc zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo.

Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. W trakcie terapii dochodzi do uwolnienia z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn, czemu może towarzyszyć ból głowy. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy bezwzględnie wypić od 1,5 do 2 litów wody (niskozmineralizowana, niegazowana), aby ułatwić proces ich wydalania. Zalecane są również częstsze kąpiele. Nie wolno stosowania żadnych środków zawierających nikotynę bez których skuteczność jednorazowej terapii szacuje się na ok. 90%! Pozostała grupa osób, u których głód został zmniejszony, ale nie udało im się całkowicie zarwać z nałogiem, powinna zgłosić się na kolejną wizytę.

Należy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu.

 

Relacja stacji BBC dotycząca terapii antynikotynowej poniżej.